sobota, 15 listopada 2014

Dlaczego nie powinieneś opuszczać zajęć?

 
źródło: pixabay.com

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się nie pójść na zajęcia. Brak przygotowania, lenistwo, niechęć do przedmiotu - to tylko niektóre powody. Zastanów się, czy dla przedłużenia snu lub chwilowej rozrywki, warto narażać się na:

1. Nadrabianie zaległości.

To, że opuścisz dwugodzinne zajęcia nie znaczy, że zyskujesz dwie godziny czasu wolnego. Pamiętaj, że musisz pożyczyć od znajomych notatki, przepisać je lub stać w długiej kolejce do xero i jeszcze zaznajomić się z materiałem.

2. Niedostatek wiedzy

Pożyczenie notatek pozbawia Cię wielu cennych informacji. Dużo osób robi je w chaotyczny sposób, używając trudnych do rozszyfrowania skrótów myślowych. Wiele przekazywanych wiadomości nie jest często zapisywanych lecz są zapamiętywane, więc nie wiesz co Cię ominęło.

3. Złe wrażenie

Może Ci się wydawać, że kilka nieobecności nie zrobią na nikim wrażenia. Ale gdy przyjdzie czas na ocenę końcową, postrzeganie Twojej osoby jako często opuszczającej zajęcia może mieć na nią decydujący wpływ.

4. Trudność pokonania przyzwyczajenia

Jedne opuszczone zajęcia mogą spowodować, że pójście na kolejne będzie wyzwaniem. Jeśli nie wiesz co było omawiane, co trzeba przygotować lub przeczytać, to możesz mieć wrażenie, że lepiej będzie znowu odpuścić. Im więcej będziesz mieć zaległości, tym trudniej będzie Ci się przełamać. Siła przyzwyczajenia jest duża, ale to Ty decydujesz, czy dasz się pokonać.

5. Niezaliczenie zajęć

Częste niepojawianie się w szkole/na uczelni może wpłynąć na nieuzyskanie zaliczenia przedmiotu. Jeśli przekroczysz dopuszczalną liczbę nieusprawiedliwionych nieobecności, przygotuj się na egzamin poprawkowy. Naprawdę chcesz się tłumaczyć, że chciałeś się porządnie wyspać?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz